10 خرداد 1400 - 11:33

ابتکار «شهروند دیپلمات» در فروردین 1399 در اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان مطرح و اهداف پنجگانه‌ 1. ارتباطات مؤثر با شرکای خارجی (خواهرخوانده‌ها)، 2. شناسایی تسهیلگران شهروندی، 3. توسعه همکاری‌های اقتصادی و علمی به ترتیب با محوریت بخش خصوصی و دانشگاه‌های اصفهان، 4. افزایش تعاملات با دستگاه دیپلماسی کشور و 5. دستگاه‌های استانی و در نهایت شکل‌گیری دانش، مهارت و نگرش بین‌المللی در تمامی مجموعه‌های شهر برای آن تعریف گردید.

این ابتکار به دنبال آن است تا کلید روابط خواهرخواندگی را روی میز بگذارد تا آن دسته از تسهیلگران شهروندی از جمله تجار، اساتید، دانشجویان، فعالان فرهنگی و رسانه‌ای، ایرانیان خارج از کشور و غیره که دارای بسترها و کانال‌های مناسب و مجاز برای معرفی و تقویت جایگاه، برند و ظرفیت‌های اصفهان در شهرهای خواهرخوانده و کشورهایشان هستند، بتوانند در قوت بخشیدن به ارتباطات فرهنگی، هنری، اقتصادی و علمی طرفین به کنشگری بپردازند.

براساس ترکیب فعلی شهرهای خواهرخوانده اصفهان، این شهر قادر است از بستر پنج منطقه مهم جغرافیایی جهان برای توسعه همکاری‌های فرهنگی، هنری، اقتصادی و علمی بین‌المللی با طرف‌های خارجی بهره ببرد چراکه خواهرخوانده‌ها در نقش پیونددهنده اصفهان به این مناطق جهانی (آسیا، اروپا، خاورمیانه، آمریکای لاتین، خاورمیانه) هستند.

در راستای برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، این ابتکار اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان با همکاری وزارت امور خارجه، کنسرسیوم همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه‌ها و شهرک علمی تحقیقاتی و اتاق بازرگانی اصفهان به عنوان بازوهای اصلی فکری و اجرایی در دستور کار قرار دارد.

آن دسته از شهروندانی که علاقمند به همکاری در این ابتکار هستند، می‌توانند با ثبت نام از طریق لینک تعبیه شده در این صفحه، ایده‌های اجرایی خود برای توسعه تعاملات بین‌المللی اصفهان را درج نمایند. این ایده‌ها سپس در شورای مربوطه متشکل از نمایندگان نهادهای اشاره شده در بالا، امکان‌سنجی می‌گردند و آنهایی که از قابلیت اجرایی برخوردار باشند، با همکاری صاحبان ایده، شهرداری اصفهان و دیگر نهادهای مرتبط، به مرحله اجرا وارد خواهد شد.

لطفا جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

کد محتوا: 33870

برچسب‌ها